| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 cartons |
€28.90*
|
(€24.29) | €0.0144* / piece |
| to 4 cartons |
€26.95*
|
(€22.64) | €0.0135* / piece |
| to 9 cartons |
€25.89*
|
(€21.76) | €0.0129* / piece |
| from 10 cartons |
€24.69*
|
(€20.75) | €0.0123* / piece |
Available, delivery time: 1-3 days
HDPE Bin Liners, Approx. 30 Litres, Transparent
Dimensions: 490 x 600 mm
50 pieces/roll, 40 rolls/carton
1 carton = 2,000 pieces
Waste bags made from thin yet highly durable and tear-resistant HDPE material.
Please select your desired NUMBER OF CARTONS!
For full pallet or multiple pallet orders, please send us an inquiry.
| capacity: | 24-30 Liter |
|---|---|
| circumference: | 980 mm |
| diameter: | 312,10 mm |
| intended use: | Abfall, Entsorgung, Müll, … |
| material: | HDPE |
| quality: | Standard |
| special item: | Ja |
| thickness: | 5,5 µ |
| thickness in mm: | 0,0055 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions