| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 cartons |
€15.51*
|
(€13.03) | €0.0155* / piece |
| to 9 cartons |
€14.75*
|
(€12.40) | €0.0148* / piece |
| to 19 cartons |
€14.00*
|
(€11.76) | €0.0140* / piece |
| from 20 cartons |
€13.40*
|
(€11.26) | €0.0134* / piece |
Available, delivery time: 1-3 days
HDPE Bin Liners, 30 Liters, Gray
Dimensions: 500 x 600 mm
50 pieces/roll, 20 rolls/carton
1 carton = 1,000 pieces
These waste bags are made of thin but very tough and tear-resistant HDPE material.
Please select your desired NUMBER OF CARTONS!
For full pallet or multiple pallet orders, please send us an inquiry.
| capacity: | 30 Liter |
|---|---|
| circumference: | 1000 mm |
| color: | gray |
| diameter: | 318,47 mm |
| intended use: | Abfall, Entsorgung, Müll, … |
| length: | 600 mm |
| material: | HDPE |
| quality: | Standard |
| size designation: | 30 Liter |
| thickness: | 5,5 µ |
| thickness in mm: | 0,0055 mm |
| width: | 500 mm |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions