| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 rolls |
€26.83*
|
(€22.55) | €26.83 * / |
| to 9 rolls |
€25.92*
|
(€21.78) | €25.92 * / |
| from 10 rolls |
€23.95*
|
(€20.13) | €23.95 * / |
Available, delivery time: 1-3 days
Barrier tape STRONG, 80 mm / 500 m, in dispenser box
Colored in white, 35 my film thickness, 80 mm width, 500 m per roll
Barrier tapes are very versatile.They are used at company parties, private parties such as weddings, etc., public events, and also by police, fire department, THW, and much more.
All our barrier tapes are made of sturdy and environmentally friendly polyethylene. We offer you a unique variety of tape colors, widths, lengths and prints.
Barrier tapes in lots of different colors
Do you not like white color?! Then browse through the "Barrier Tape" category or use the filter function. We are sure to have a barrier tape in the right color for you.
| color: | white |
|---|---|
| intended use: | Event, Baustellen, Polizei, Feuerwehr, Deko |
| length: | 500 m |
| material: | LDPE |
| packaging: | mit Spendebox |
| print: | unbedruckt |
| thickness: | 35 µ |
| thickness in mm: | 0,035 mm |
| width: | 80 mm |
WARNING! Do not wrap around the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
Login