price per Stück
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 4 Stück |
€12.70*
|
(€10.67) | €12.70 * / piece |
| to 14 Stück |
€12.07*
|
(€10.14) | €12.07 * / piece |
| to 29 Stück |
€11.47*
|
(€9.64) | €11.47 * / piece |
| to 49 Stück |
€10.89*
|
(€9.15) | €10.89 * / piece |
| to 149 Stück |
€9.80*
|
(€8.24) | €9.80 * / piece |
| from 150 Stück |
€8.82*
|
(€7.41) | €8.82 * / piece |
Content:
1 piece
Product number: 15730001
GTIN: 4260711416064
Content: 1 piece
Available, delivery time: 1-3 days
Asbestos Plate Bag 320 x 125 x 30 cm
Big Bag for asbestos disposal
SF 5:1
SWL: 1,500 kg
Coated PP fabric
4 lifting loops
2-colour asbestos symbol print
All-round apron with lace fastening
Loop and seam colours may differ from the illustrations!
Bales of 50 pcs. each
150 pcs/pallet
| bottom: | closed |
|---|---|
| liner: | no |
| loops: | 4 lifting loops |
| opening: | apron |
| capacity: | ca. 1.200 Liter |
| coating: | coated |
| height: | 30 cm |
| intended use: | Asbestplatten Entsorgung |
| length: | 125 cm |
| load capacity: | SWL 1.500 kg |
| material: | PP |
| safety factor: | SF 5:1 |
| uv: | 150 KLY |
| width: | 320 cm |
WARNING! Do not pull over the head. Improper use can lead to suffocation. Not suitable for children under 36 months. Keep away from children.
Login
No reviews found. Share your insights with others.