| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| from 1 Rollen |
€3,267.26*
|
(€2,745.60) | €0.68 * / square meter |
Available, delivery time: 1-3 days
Silage Film + Underlay Film "Double"
Dimensions: 16 x 300 m = 4,800 qm sqm
Silage film and underlay film combined in one product.
Save time, effort, and handling work by using our high-quality double silage film.
Composition of Our Silage Film:
1. Silage Film
120 my silage film with a guaranteed dart drop value of 350 g.
A dart drop value of 350 g ensures absolute top quality, puncture resistance and tear resistance.
2. Underlay Film
| Index: | 1 |
|---|---|
| color: | black/white |
| core diameter: | 76 mm |
| dart drop: | 350 g |
| intended use: | Silofolie |
| length: | 300 m |
| manufacturing: | coex, mehrlagig |
| material: | LDPE |
| thickness: | 120 µ + 35 µ |
| thickness in mm: | 0,120 mm + 0,035 mm |
| uv: | > 1 Jahr |
| width: | 16 m |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Suggestions