price per Rolle
| gross | (net) | base price | |
|---|---|---|---|
| to 2 Rollen |
€51.05*
|
(€42.90) | €0.51 * / square meter |
| to 4 Rollen |
€49.74*
|
(€41.80) | €0.50 * / square meter |
| to 9 Rollen |
€48.43*
|
(€40.70) | €0.48 * / square meter |
| from 10 Rollen |
€47.78*
|
(€40.15) | €0.48 * / square meter |
Content:
100 square meter
Product number: 06204121
GTIN: 4260293414694
Content: 100 square meter
Available, delivery time: 1-3 days
AGRIplus Silage Film, 150my, 4 x 25 m
Black/white, UV-resistant for 15 months
4 x 25 m = 100 sqm, T150
- Optimal mechanical resistance
Meets the required DLG test values
Dart drop test: 450g on the film and 150g on the folds
(According to EN standard ISO7765-1:1988, Method A) - Oxygen permeability
< 250 cm3/m²/day, as required by the DLG test - Easy unfolding
Thanks to its special folding design - Food-safe
The white food-contact layer consists of 100% regenerated raw material - UV protection
15 months, class S2 (light intensity < 130 Kly) - Eco-design
Optimised thickness for less raw material consumption
Positive impact on the CO2 footprint
| color: | black/white |
|---|---|
| core diameter: | 76 mm |
| dart drop: | 450 g |
| intended use: | Silofolie |
| length: | 25 m |
| manufacturing: | coex, mehrlagig |
| material: | LDPE |
| quality: | hochwertigste Metallocen Qualität, 15 Monate UV, |
| thickness: | 150 µ |
| thickness in mm: | 0,150 mm |
| uv: | > 1 Jahr |
| width: | 4 m |
This product fulfils the requirements of the General Product Safety Directive (Regulation (EU) 2023/988 - GPSR) and does not require any additional safety instructions.
Login
No reviews found. Share your insights with others.